Čistilna akcija

2021

Letošnje čistilne akcije se je udeležilo 5 članov PD Iskra Ljubljana in ena pridružena članica. Na pot smo se odpravili že po ustaljeni trasi kot se za planince spodobi – po planinski označeni poti , ki vodi na grad in se zaključi na Vodnikovem trgu . razdelili smo se v tri manjše skupine ter odšli po levi in po desni strani ceste in tudi po obeh straneh Ljubljanice. Opažamo, da je ob poti sicer nekoliko manj smeti, je pa zato toliko več čudežno odpadlih obraznih mask, ki žal ležijo vsepovsod. Standardno kot vsako leto je še vedno najbolj onesnažen predel Hradetske ceste ob robu, ki sega od rondoja do mostu čez Ljubljanico, tam se za ograjo na bregu do železniške proge vedno najde veliko odpadkov …letos tudi ogrodje od kolesa. Akcijo smo zaključili uspešno kot vsako leto v upanju, da bo naslednje leto še manj smeti predvsem pa, da bodo ljudje spoznali, da moramo sami poskrbeti za svoje čisto okolje in spoštovati našo zemljico.
Zapisala :Cirila Skvarča;