Po razglednih točkah Maribora

2017

Prvi jesenski dan v letu 2017 smo nekateri člani društva preživeli v družbi z našimi prijatelji iz PD Iskra iz Ljubljane. Dobili smo se na avtobusni postaji v MB in sledili so pozdravi, vsakega z vsakim. Po že znani “folklori” smo se podali na pot in kaj hitro smo se znašli na prvem hribu na naši tokratni poti, na Meljskem hribu, kjer smo se nekateri okrepčali s prvim kozarčkom mošta v tem letu. Sledila je prijetna pot do Stolnega vrha, od koder se nam je odprla prečudovita razglednica po okolici MB. V nadaljevanju smo se podali na Piramido, na čudovit razglednik, s katerega smo se spustili do Treh ribnikov, kjer smo se ponovno okrepčali v lepi naravi. Po okrepčilih je sledila pot na Kalvarijo in naprej do predela poti, kjer smo se spustili v “dolino” po znamenitih stopnicah, katerih je 455. Še prijetna pot preko travnikov in že smo se znašli ob študentskih domovih, kjer smo ob dobri harni in kaplici in v prešernem vzdušju, zaključili naše druženje s prijatelji iz LJ. Res, fajn smo se imeli na prvi jesenski dan.

Igor
slike